м. Львів, вул. Сяйво, 107
067-585-55-28
zakazservisgaz@gmail.com

Терморегулятори

Безкоштовна доставка
WI-FI терморегулятор Terneo AX
ХІТ

WI-FI терморегулятор Terneo AX

1 270 грн.


Безкоштовна доставка
WI-FI терморегулятор Terneo SX
ХІТ

WI-FI терморегулятор Terneo SX

1 718 грн.


Безкоштовна доставка
Механічний термостат Eberle F2A-50
Безкоштовна доставка
Програмований терморегулятор Devireg Touch
Терморегулятор In-Therm RTC 70SL
ХІТ
Терморегулятор IN-THERM WL 51
ХІТ

Терморегулятор IN-THERM WL 51

860 грн.


Безкоштовна доставка
Терморегулятор IN-THERM WL 91

Терморегулятор IN-THERM WL 91

1 080 грн.


Безкоштовна доставка
Терморегулятор Menred E91

Терморегулятор Menred E91

1 080 грн.


Терморегулятор Menred Е51

Терморегулятор Menred Е51

860 грн.


Терморегулятор Terneo MEX

Терморегулятор Terneo MEX

673 грн.


Безкоштовна доставка
Терморегулятор Terneo PRO new

Терморегулятор Terneo PRO new

1 109 грн.


Терморегулятор Terneo RTP

Терморегулятор Terneo RTP

579 грн.


Терморегулятор Terneo S з сенсорним управлінням
Терморегулятор Terneo ST

Терморегулятор Terneo ST

708 грн.


Безкоштовна доставка
Терморегулятор WARM LIFE ET 61 W

Терморегулятор WARM LIFE ET 61 W

2 120 грн.


Безкоштовна доставка
Терморегулятор WARM LIFE ET 81 W цветной
Безкоштовна доставка
Термостат Eberle FIT 3F

Термостат Eberle FIT 3F

3 940 грн.


Безкоштовна доставка
Термостат Eberle FITnp 3U

Термостат Eberle FITnp 3U

3 220 грн.


Термостат Eberle RTR-E 6121

Термостат Eberle RTR-E 6121

560 грн.


Показано з 1 по 19 із 19 (всього 1 сторінок)

Терморегулятори

ТЕРМОРЕГУЛЯТОР ДЛЯ теплої підлоги: ЯК ПРАЦЮЄ, ВИДИ РЕГУЛЯТОРОВ ТЕМПЕРАТУРИ, ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР терморегулятора ДЛЯ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Як кажуть споживачі, тепла підлога без терморегулятора - «гроші на вітер». Цей вид обігріву житла вже давно увійшов в життя людей. Спочатку це були водяні підлоги, які вимагали великих витрат не тільки фінансових, а й фізичних, і часу, так як їх монтували в стяжку. Сьогодні ринок пропонує електричні мати і інфрачервоні плівки, які можна стелити безпосередньо під підлогове покриття.

Терморегулятор для теплої підлоги - це «мозковий центр» системи, який стежить за ефективністю її роботи і контролює або нагрівання повітря в приміщенні, або самої підлоги, або і за тим, і за іншим.

 

Перевага використання терморегулятора і його функції

Незалежно від виду теплої підлоги, хоча він і є якісною альтернативою центральному або автономному водяного опалення, коштує він недешево, та й електроенергії «поглинає» чимало. Саме тому не має сенсу монтувати таке дороге пристрій без термостата зовсім або брати найдешевший його аналог.

 

Регулятор температури для теплої підлоги виконує наступні функції:

 • Якщо його основою є датчик стеження за нагріванням повітря в приміщенні, то він включає / відключає пристрій у міру його охолодження. Головна перевага подібного приладу в тому, що він регулює і підтримує оптимальну температуру в будинку. Якщо датчик терморегулятора теплої підлоги стежить за рівнем нагріву його елементів, то відключення проводиться в міру їх нагрівання, а включення - при їх охолодженні. При цьому за мікрокліматом в кімнаті регулятор не «спостерігає». Є більш дорогі аналоги, які відстежують і нагрівання повітря, і статі.
 • Під час відключення системи відбувається економія електроенергії, що істотно знижує витрати на його експлуатації. Якщо вирішувати, який терморегулятор вибрати для теплої підлоги, то краще не скупитися і придбати прилад з вбудованим таймером. Це дозволить встановлювати мінімально допустиму температуру, коли домочадців немає, або коли вони сплять, що ще більше заощадить коштів на опаленні.
 • Як правило, регулятор температури стежить за ступенем нагрівання елементів теплої підлоги і не допустить їх перегорання. Це продовжує термін експлуатації системи, і забезпечує безпеку житла і людей.
 • Існують спеціальні багатозональні терморегулятори, які можуть контролювати роботу теплої підлоги відразу в декількох приміщеннях. Хоча подібні пристрої коштують дорожче, але все одно за ціною вигідніше, ніж платити за терморегулятор для теплої підлоги на 2 зони або більше окремо.

Більшість пристроїв підходять для всіх систем підлогового опалення, хоча можна придбати, наприклад, готовий комплект теплої підлоги під плитку з терморегулятором. Так само продаються комплекти під інші типи покриттів.

Це основні функції та їх переваги регуляторів температури теплої підлоги. Як показала практика їх використання, немає сенсу обладнати дороге опалення, якщо воно не буде регулюватися і створювати економію енергоресурсів при експлуатації.

 

Як працює регулятор для теплої підлоги

Принцип дії регулятора температури досить простий незалежно від того, відстежує він температуру повітря або ступінь нагріву підлоги:

 • Пристрій складається з датчика (робочої частини), який встановлюється між нагрівальними елементами статі і дисплея, на якому фіксуються необхідні параметри.
 • Основою робочої частини приладу є біметалічна пластина, яка реагує на зміну температури повітря або статі і подає сигнал на дисплей.
 • Після порівняння параметрів реального нагріву і заданого, регулятор або відключає тепла підлога, коли перші вище, або підключає до електромережі, коли вони нижче.

Ось як працює терморегулятор теплої підлоги. Цей процес постійно повторюється і саме він створює ту горезвісну економію, яку шукають всі власники теплих підлог.

Майже всі регулятори температури універсальні, тому якщо подібний пристрій не входить в комплект теплої підлоги, зовсім не обов'язково шукати прилад тієї ж фірми.

 

Типи терморегуляторів

На сьогоднішній день вибір цих пристроїв обмежений лише кількома видами, кожен з яких має свої переваги і недоліки.

 • Механічні пристрої відносяться до найдешевшим, але і функцій у них «раз-два та й усе». Як правило, вони налаштовуються виключно на нагрівання повітря або елементів теплої підлоги і працюють за принципом включення / відключення. Це не зовсім зручний прилад, особливо якщо він стежить тільки за нагріванням статі. У цьому випадку доводиться кожен раз вручну змінювати його параметри, якщо в кімнаті стало жарко або похолодало, в залежності від температури повітря за вікном. Гідність приладу - невисока ціна і простота монтажу та управління.
 • Електронний терморегулятор для теплої підлоги виставляється за часом, а не тільки за рівнем нагрівання повітря або статі. У нього, як правило, зручний дисплей, який може бути як кнопковим, так і сенсорним, в залежності від ціни пристрою. Наявність таймера дозволяє повністю автоматизувати роботу регулятора, налаштувавши потрібні параметри за часом доби або на тиждень вперед. Хоча вибір терморегулятора для теплої підлоги електронного типу обійдеться дорожче механічного аналога, економії він принесе більше. Це пов'язано з тим, що в ньому є функції «день / ніч», коли в нічний час задається температура, знижена до оптимально комфортного рівня. Те ж робиться і вдень, коли мешканців в будинку немає.
 • Програматори - це найдорожчі регулятори температури, але і функцій в них значно більше. Вони підходять для тих споживачів, хто любить не тільки комфорт, але і свободу, так як в них є настройка Wi-Fi, що дозволяє власникам стежити за роботою теплої підлоги на відстані і при необхідності міняти їх.
 • До окремої категорії відносяться двох або багатозональні пристрої, які налаштовуються на регулювання підлог відразу в декількох приміщеннях. Збір інформації у таких приладів здійснюється по спеціальному каналу, який не впливає на інші цифрові або електронні пристрої в будинку.

Кращий терморегулятор для теплої підлоги той, що оснащений відразу двома датчиками: нагріву підлоги і температури повітря. Він більш досконалий, так як має дуже великою кількістю функцій, надійний і довговічний.

 

Види датчиків для термостатів

Робота терморегулятора залежить від типу датчика, з яким він сумісний. Перш ніж думати, як підібрати терморегулятор для теплої підлоги серед великої кількості виробників і типів пристроїв, потрібно вирішити, якою буде його основна функція:

 • Відстеження температури підлоги.
 • Регулювання нагріву повітря в приміщенні.

Як правило, перший тип вибирається, коли в будинку або квартирі є основне джерело обігріву, і єдине, що потрібно, це тепла підлога під ногами. Цей тип регуляторів має виносний датчик, а робоча частина їх встановлюється між нагрівальними елементами системи.

Контролер температури підлоги приєднаний до кабелю, який в свою чергу - до клем виносного датчика. Укладаючи його в підлогу між витками нагрівальних елементів, рекомендується помістити його в трубу, щоб уберегти від зовнішнього тиску чи впливу. Те ж робиться, коли тепла підлога кладеться в стяжку. Подібні застереження так само допомагають, коли потрібно ремонт або заміна датчика статі.

Якщо підключається терморегулятор для плівкового статі, то фахівці рекомендують зробити попередньо в чорновій підлозі штробу і укласти трубу з контролером в неї.

Другий тип датчиків необхідний, коли тепла підлога - це основний обігрівач приміщення. Більшість пристроїв мають вбудований датчик, але можна встановити і модель з виносним контроллером.

 

Монтаж і підключення пристрою

За типом монтажу терморегулятори бувають:

 • Накладні, які не вимагають додаткових зусиль і просто кріпляться на стіні.
 • Для врізних пристроїв потрібно робити отвір в стінці і встановлювати монтажну коробку.

Монтаж приладу здійснюється з дотриманням наступних кроків:

 • Пристрій кріпиться на стіні не менше ніж в 80 см від підлоги, а його робоча частина за півметра від нього між нагрівальними елементами системи.
 • Якщо воно не накладне, то попередньо робиться штроба під кабель і отвір для монтажної коробки.
 • Провід електроживлення підводяться до підготовленого отвору з коробкою.
 • Кабель від датчика в підлозі через гофровану трубу тягнеться по штробу до термостата.
 • Провід потрібно з'єднати, спираючись на інструкцію до приладу.
 • Термостат поміщається в монтажну коробку, і його зовнішня панель закріплюється на стіні.

Схема приєднання проводів, як правило, відображена на задній панелі пристрою, так що переплутати, куди кріпиться заземлення, а куди кабель від датчика в підлозі буде складно.

Після виконаних дій потрібно перевірити терморегулятор і якість його контролю над роботою теплої підлоги.

Підводячи підсумки, можна сказати, що якщо не підключати терморегулятор до системи теплої підлоги, то краще не затівати її установку зовсім. Саме він створює не тільки економію ресурсів і приємний мікроклімат, але і забезпечує повну безпеку роботи всієї обігрівальної системи. Вибираючи, який купити терморегулятор для теплої підлоги, чорний, білий або кольоровий, слід спиратися на технічні параметри приладу, а не тільки на його зовнішній вигляд.


Підписка на новини: