Гідроакумулятори

Гідроаккумулятор 24 л (24LKH)

Гідроаккумулятор 24 л (24LKH)

601 грн.


Артикул - 24LKH / Вага нетто, кг - 4 / Вид монтажу - Горизонтальний / Діаметр підключення - 1" / Макс. допустима температура рідини, °С - 90
Бесплатная доставка
Гідроаккумулятор 50 л

Гідроаккумулятор 50 л

1 148 грн.


Артикул - 50LKH / Вага нетто, кг - 6 / Вид монтажу - Горизонтальний / Діаметр підключення - 1" / Макс. допустима температура рідини, °С - 90
Бесплатная доставка
Гідроакумулятор 100 л D8 Sefa

Гідроакумулятор 100 л D8 Sefa

3 304 грн.


Артикул - 100LD8SEFA / Вага нетто, кг - 11,8 / Вид монтажу - Горизонтальний / Діаметр підключення - 1" / Макс. допустима температура рідини, °С - 90
Гідроакумулятор 24 л (24LUKR)

Гідроакумулятор 24 л (24LUKR)

570 грн.


Артикул - 24 LUKR / Вага нетто, кг - 4,5 / Вид монтажу - Горизонтальний / Гарантія - 12 міс. / Діаметр підключення - 1"
Бесплатная доставка
Гідроакумулятор 80 л

Гідроакумулятор 80 л

2 462 грн.


Артикул - 80LKH / Вага нетто, кг - 9,7 / Вид монтажу - Горизонтальний / Діаметр підключення - 1" / Макс. допустима температура рідини, °С - 90
Бесплатная доставка
Гідроакумулятор 80 л D8 Sefa

Гідроакумулятор 80 л D8 Sefa

2 984 грн.


Артикул - 80LD8SEFA / Вага нетто, кг - 9,7 / Вид монтажу - Горизонтальний / Діаметр підключення - 1" / Макс. допустима температура рідини, °С - 90
Бесплатная доставка
Гідроакумулятор Thermo Alliance 100 л вертикальний
Гідроакумулятор Thermo Alliance 100 л вертикальний-foto2

Гідроакумулятор Thermo Alliance 100 л вертикальний...

2 803 грн.


Бренд - Thermo Alliance / Вага брутто, кг - 15,9 / Вага нетто, кг - 13,5 / Вид монтажу - Вертикальний / Габаритні розміри виробу (ВхШхГ), мм - 790х460х460
Бесплатная доставка
Гідроакумулятор Thermo Alliance 100 л горизонтальний
Гідроакумулятор Thermo Alliance 100 л горизонтальний-foto2

Гідроакумулятор Thermo Alliance 100 л горизонтальний...

2 710 грн.


Бренд - Thermo Alliance / Вага брутто, кг - 15,9 / Вага нетто, кг - 13,5 / Вид монтажу - Горизонтальний / Габаритні розміри виробу (ВхШхГ), мм - 470х670х460
Бесплатная доставка
Гідроакумулятор Thermo Alliance 50 л горизонтальний

Гідроакумулятор Thermo Alliance 50 л горизонтальний...

1 148 грн.


Бренд - Thermo Alliance / Вага нетто, кг - 6 / Вид монтажу - Горизонтальний / Діаметр підключення - 1" / Країна виробник - Китай
Бесплатная доставка
Гідроакумулятор Thermo Alliance 80 л вертикальний
Гідроакумулятор Thermo Alliance 80 л вертикальний-foto2

Гідроакумулятор Thermo Alliance 80 л вертикальний...

2 523 грн.


Бренд - Thermo Alliance / Вага нетто, кг - 9,7 / Вид монтажу - Вертикальний / Габаритні розміри виробу (ВхШхГ), мм - 670х460х460 / Гарантія - 12 міс.
Гідроакумулятор Thermo Alliance24 л горизонтальний
NEW

Гідроакумулятор Thermo Alliance24 л горизонтальний...

601 грн.


Бренд - Thermo Alliance / Вага нетто, кг - 6 / Вид монтажу - Горизонтальний / Діаметр підключення - 1" / Країна виробник - Китай
Показано с 1 по 11 из 11 (всего 1 страниц)

Гідроакумулятори

Гидроаккумулятор є спеціальною металевою герметичною ємкістю, що містить усередині еластичну мембрану і певний обсяг води під певним тиском.

Навіщо потрібен гідроакумулятор?

Гідроакумулятор (іншими словами - мембранний бак, гидробак) використовується для підтримки стабільного тиску в водопроводі, оберігає водяний насос від передчасного зносу через частого включення, оберігає систему водопостачання від можливих гідроударів. При відключенні напруги, завдяки гідроакумулятори, ви завжди будете з невеликим запасом води.

Ось основні функції, які виконує гідроакумулятор в системі водопостачання:

  • Запобігання насоса від передчасного зносу. Завдяки запасу води в мембранному баку, при відкритті водопровідного крана насос буде включатися тільки в тому випадку, якщо запас води в баку вичерпається. Будь-насос має певну норму включень в годину, тому, завдяки гідроакумулятори, у насоса з'явитися запас невикористаних включень, що підвищить термін його експлуатації. 
  • Підтримка постійного тиску у водопровідній системі, запобігання перепадів напору води. Через перепади напору при одночасному включенні декількох кранів відбуваються різкі коливання температури води, наприклад в душі і на кухні. Гидроаккумулятор успішно справляється з такими неприємними ситуаціями. 
  • Запобігання від гідроударів, які можуть виникати при включенні насоса, і здатні порядком зіпсувати трубопровід. 
  • Підтримка запасу води в системі, що дозволяє користуватися водою навіть під час відключення електрики, що в наш час відбувається досить часто. Особливо цінна ця функція в заміських будинках. 

Пристрій гідроакумулятора

Герметичний корпус цього пристрою розділяється спеціальною мембраною на дві камери, одна з яких призначена для води, а інша - для повітря.
Вода не стикається з металевими поверхнями корпусу, так як вона знаходиться в водяній камері-мембрані, виготовленої з міцного гумового матеріалу бутила, стійкого до дії бактерій відповідає всім гігієнічним і санітарним нормам, що пред'являються до питної води.

У повітряній камері знаходиться пневмоклапан, призначенням якого є регулювання тиску. Вода потрапляє в гідроакумулятор через спеціальний приєднувальний патрубок на різьбі.

Пристрій гідроакумулятора має бути змонтовано таким чином, щоб його можна було безперешкодно розібрати в разі ремонту або профілактики, не зливаючи при цьому всю воду з системи.

Діаметри сполучного трубопроводу і напірного патрубка повинні по можливості збігатися між собою, тоді це дозволить уникнути небажаних гідравлічних втрат в трубопроводі системи.

У мембранах гідроакумуляторів об'ємом понад 100 л знаходиться особливий клапан для відведення повітря, що виділяється з води. Для малолітражних гідроакумуляторів, в яких немає такого клапана, в системі водопроводу повинен бути передбачений пристрій для стравлювання повітря, наприклад, трійник або кран, який перекриває основну магістраль системи водопостачання.

У повітряному клапані гідроакумулятора тиск повинен становити 1,5-2 атм.

Принцип роботи гідроакумулятора

Гидроаккумулятор працює так. Насос подає воду під тиском в мембрану гідроакумулятора. Коли досягається поріг тиску, реле відключає насос і вода припиняє подаватися. Після того, як при заборі води тиск починає падати, насос знову автоматично включається і подає воду в мембрану гідроакумулятора. Чим більший обсяг гідробака, тим ефективніше результат його роботи. Спрацьовування реле тиску можна регулювати.

Під час роботи гідроакумулятора, розчинений у воді повітря поступово накопичується в мембрані, що призводить до зниження ефективності роботи пристрою. Тому, необхідно виробляти профілактику гідроакумулятора, нацьковуючи накопичився повітря. Частота проведення профілактик залежить від обсягу гідробака і частоти його експлуатації, що становить приблизно один раз в 1-3 місяці.

Види гідроакумуляторів

Ці пристрої можуть бути вертикальної і горизонтальної конфігурації.
Принцип роботи пристроїв не має відмінностей, за винятком того, що вертикальні гідроакумулятори об'ємом більше 50 л у верхній частині мають спеціальний клапан для відведення повітря, який поступово накопичується в системі водопостачання під час експлуатації. Повітря накопичується у верхній частині пристрою, тому розташування клапана для стравлювання вибрано саме у верхній частині.

У горизонтальних пристроях для стравлювання повітря монтується спеціальний кран або слив, який встановлюється за гідроакумулятором.

З пристроїв маленьких розмірів, не залежно від того, вертикальні вони або горизонтальні, повітря стравливается за допомогою повного зливу води.

Вибираючи форму гидробака, виходять з розмірів технічного приміщення, де вони будуть встановлені. Все залежить від габаритів пристрою: яке краще впишеться у відведений для нього місце, таке і буде встановлено, незалежно від того горизонтальне воно або вертикальне.

Як встановити гідроакумулятор?

З усього вищесказаного можна зрозуміти, що пристрій гідроакумулятора абсолютно не схоже на звичайний бак для води. Це пристрій постійно в роботі, мембрана весь час в динаміці. Тому монтаж гідроакумулятора не такий простий. Бак потрібно зміцнювати при установці надійно, з запасом міцності, шуму і вібрації. Тому бак закріплюється до підлоги через гумові прокладки, а до трубопроводу через гумові гнучкі перехідники. Потрібно знати, що на вході гідросистеми перетин підводки не повинно звужуватися. І ще одна важлива деталь: перший раз бак заповнювати потрібно дуже обережно і повільно, використовуючи слабкий напір води, на той випадок якщо гумова груша злиплися від довгого бездіяльності, і при різкому натиску води вона може пошкодитися. Найкраще перед введенням в експлуатацію видалити з груші все повітря.

Монтаж гідроакумулятора повинен здійснюватися так, щоб під час роботи до нього можна було вільно підійти. Краще доручити це завдання досвідченим фахівцям, так як дуже часто бак виходить з ладу через який-небудь неврахованої, але важливу дрібницю, наприклад через невідповідність діаметра труб, неврегульованою тиску і т.д. Тут не можна проводити експерименти, адже на кону стоїть нормальна робота водопровідної системи.

Налаштування гідроакумулятора

Ось ви принесли в будинок куплений гидробак. Що з ним далі робити? Відразу необхідно дізнатися рівень тиску всередині бака. Зазвичай виробник накачує його на 1.5 атм, але бувають такі випадки, коли через витік, до часу продажу показники знижуються. Щоб упевнитися в правильності показника, необхідно відкрутити декоративний ковпачок на звичайному автомобільному золотнику і перевірить тиск.
Чим же його перевірити? Зазвичай для цього використовують манометр. Він може бути електронним, механічним автомобільним (з металевим корпусом) і пластиковим, який поставляється в комплекті з деякими моделями насосів. Важливо, щоб манометр мав велику точність, так як навіть 0.5 атм змінює якість роботи гидробака, тому пластикові манометри краще не використовувати, тому що вони дають дуже велику похибку в показниках. Це зазвичай китайські моделі в слабкому пластиковому корпусі. На показники електронних манометрів впливає заряд батареї і температура, до того ж, вони дуже дорогі. Тому оптимальним варіантом є звичайний автомобільний манометр, що пройшов перевірку. Шкала повинна бути на невелику кількість поділів, для можливості більш точного вимірювання тиску. Якщо шкала розрахована на 20 атм, а потрібно вимірювати всього 1-2 атм, то високої точності очікувати не доводиться.
Якщо в баку менше повітря, значить там більший запас води, але різниця в тиску між порожнім і майже заповненому баком буде дуже суттєвою. Вся справа в перевагах. Якщо потрібно, щоб у водопроводі постійно був високий напір води, то в баку має бути тиск не менше 1.5 атм. А для побутових потреб цілком може бути досить і 1 атм.
При тиску 1.5 атм гидробак має менший запас води, через що буде частіше включатися підкачувати насос, а при відсутності світла запасу води в баку може просто не вистачити. У другому випадку доведеться жертвувати тиском, адже прийняти душ з масажем можна при заповненому баку, а в міру його спустошення - тільки ванну.

Коли ви вирішите, що для вас важливіше, можна встановлювати потрібний режим роботи, тобто, або підкачати повітря в бак, або стравити зайвий.

Небажано знижувати тиск менше позначки 1 атм, так само, як і надмірно перевищувати. Наповнена водою груша при недостатньому тиску буде торкатися стінок бака, і може швидко прийти в непридатність. А надлишковий тиск не дозволить закачати достатній обсяг води, так як більша частина бака буде зайнята повітрям.

Закачування води в гідроакумулятор

Коли вже виставлено правильний тиск повітря, можна підключати гідроакумулятор до системи. Підключивши його, потрібно уважно спостерігати за манометром. На всіх гідроакумулятори вказані значення нормального і граничного тиску, перевищення яких недопустиме. Вимкнення насоса від мережі відбувається при досягненні нормального тиску гідроакумулятора, при досягненні граничного значення напору насоса. Це відбувається, коли підвищення тиску припиняється.
Потужності насоса зазвичай не вистачає, щоб накачати бак до межі, але, в цьому навіть немає особливої ​​необхідності, адже при накачуванні знижується термін експлуатації і насоса і груші. Найчастіше межа тиску для відключення встановлюється на 1-2 атм вище, ніж включення.

Наприклад, при свідченні манометра 3 атм, що досить для потреб власника насосної станції, потрібно відключити насос і повільно обертати гайку малої пружини (дельта Р) на зменшення, до спрацьовування механізму. Після цього потрібно відкрити кран і злити воду з системи. Спостерігаючи за манометром, потрібно відзначити те значення, при якому включиться реле - це нижня межа тиску, коли включається насос. Цей показник повинен бути трохи більше показника тиску в порожньому гидроаккумуляторе (на 0.1-0.3 атм). Це дасть можливість прослужити груші більший період часу.

При обертанні гайки великий пружини Р, виставляється нижня межа. Для цього потрібно включити насос в мережу і почекати, поки тиск досягне потрібного рівня. Після цього необхідно підлаштувати гайку малої пружини «дельта Р» і закінчити налаштування гідроакумулятора.

Тиск в гідроакумуляторі

У повітряній камері гідроакумулятора тиск повинен бути на 10% нижче, ніж тиск при включенні насоса.
Точний показник тиску повітря можна виміряти, лише при відключеному від системи водопроводу баку, при відсутності тиску води. Тиск повітря необхідно постійно тримати під контролем, в разі потреби регулювати, що додасть мембрані термін життя. Також для продовження нормального функціонування мембрани не можна допускати великий перепад тиску, коли вмикається і вимикається насос. Нормальним є перепад в 1.0-1.5 атм. Більш сильні перепади тиску зменшують термін служби мембрани, сильно розтягуючи її, до того ж, такі перепади тиску не дають можливості комфортного користування водою.

Гідроакумулятори можна встановлювати в місцях з невисокою вологістю, несхильних затоплення, щоб фланець пристрою успішно служив багато років.

Вибираючи марку гідроакумулятора, необхідно звернути особливу увагу на якість матеріалу, з якого виконана мембрана, перевірити сертифікати і санітарно-гігієнічні висновки, упевнившись, що гидробак призначений для систем з питною водою. Також потрібно переконатися в наявності запасних фланців і мембран, які повинні бути в комплекті, щоб в разі виниклої проблеми не довелося купувати новий гидробак.

Граничний тиск гідроакумулятора, на яке він розрахований, має бути не меншим, ніж максимальний тиск в системі водопроводу. Тому більшість пристроїв витримують тиск 10 атм.

Ремонт і профілактика гідроакумулятора

Навіть найпростіші гідробаки вимагають до себе уваги і догляду, як будь-який працює і приносить користь пристрій.

Приводи для ремонту гідроакумулятора бувають різні. Це корозія, вм'ятини корпусу, порушення цілісності мембрани або порушення герметичності бака. Також існує безліч інших причин, які зобов'язують власника ремонтувати гидробак. Щоб не допустити серйозних поломок, необхідно регулярно оглядати поверхню гідроакумулятора, стежити за його роботою, щоб запобігти можливим проблемам. Недостатньо оглядати ГА два рази в рік, як обмовляється в інструкції. Адже можна усунути одну несправність сьогодні, а завтра не звернути увагу на іншу проблему, яка протягом півроку перетворитися в непоправну і може привести до виходу гидробака з ладу. Тому гідроакумулятор потрібно оглядати при кожній нагоді, щоб не пропустити найменших несправностей, і вчасно проводити їх ремонт.

Причини поломок і їх усунення

Причиною поломки розширювального бака може бути занадто часте включення-виключення насоса, вихід води через клапан, слабкий напір води, слабке тиск повітря (нижче розрахункового), слабкий напір води після насоса.
Як усунути несправність гідроакумулятора своїми руками? Приводом для ремонту гідроакумулятора може стати слабка тиск повітря або його відсутність в мембранному баку, пошкодження мембрани, пошкодження корпусу, велика різниця в тиску при включенні і виключенні насоса, неправильно вибраний обсяг гідробака.

Усунути несправності можна наступним чином:

  • щоб збільшити тиск повітря потрібно провести його нагнітання через ніпель бака гаражним насосом або компресором; 
  • пошкоджену мембрану можна відновити в сервісному центрі; 
  • пошкоджений корпус і його герметичність усувається теж в сервісному центрі; 
  • виправити різницю в тисках можна, виставивши занадто великий диференціал у відповідність з частотою включень насоса; 
  •  достатність обсягу бака потрібно визначити до його установки в систему.

Подписка на новости: