09. Водонагрівачі


09. Водонагрівачі

Огляд видів водонагрівачів в Україні

У будь-якому дачній або заміському будинку і навіть і в міській квартирі при сезонному відключенні потрібна гаряча вода. У сучасному світі існує досить багато видів і типів водонагрівачів, що мають різні призначення. Зробимо невеличкий екскурс по їх видам і типам.
 

Водонагрівачі діляться по використовуваному виду енергії на:

  • Електричні.
  • Газові.
  • Працюючі на рідкому або твердому паливі.

Дізнатися ціни та вибрати відповідний вам водонагрівач ви можете на нашому сайті servisgaz.com.ua

Розглянемо технічні характеристики, призначення і застосування видів цих агрегатів.

 

Електричні водонагрівачі.

Їх ділять на дві групи: проточні водонагрівачі та накопичувальні водонагрівачі.

Такі типи водонагрівачів мають своїми позитивними і негативними якостями, які впливають на вибір пристрою для кожного конкретного випадку. Проточний водонагрівач це прилад, в якому вода нагрівається під час омивання нагрівального елементу. Як правило, в цьому приладі відсутня ємність для накопичення води. Мінус цього приладу в тому, що чим більше напір води, тим нижча температура її на виході. Зазвичай вони використовуються для однієї точки споживання. Основним же достоїнством таких агрегатів є їх компактність і мала потужність споживання електроенергії.

У свою чергу вони розділяється на два типи: безнапірні і напірні нагрівачі. У безнапірному водонагрівачі тиск всередині приладу не більше атмосферного. Напірні водонагрівачі потужніші, тому до них, можливо, підключати кілька споживачів. Їх потужність складає від трьох до дванадцяти кіловат, це нагрівачі однофазні. Більш потужні прилади вимагають трифазні мережі. Їх потужність складає 30 кВт. При придбанні електричних нагрівачів будь-якого типу потрібно звертати особливу увагу на ступінь електробезпеки агрегату. Так як випускають апарати переносять потрапляння вологи на корпус або всередину, а існують і такі які не витримують навіть пара.

Накопичувальні водонагрівальні прилади. Це досить популярні нагрівачі, які споживають відносно небагато електроенергії і дають відчутний обсяг гарячої води. Їх також можна розділити на дві групи: безнапірні і напірні. Безнапірні працюють при тиску менше однієї атмосфери. Для їх роботи використовується вода подана насосом, а також самопливом з резервуара вище водонагрівача. Плюс цього приладу - низька ціна, мінус - його невелика ємність до 10 літрів.

Закриті водонагрівачі - бойлери, знаходяться постійно під напором води з водопроводу.

Вибір таких приладів дуже різноманітний. Вони випускаються трьох видів:

Малі - мають обсяг від 5 до 15 літрів;
Середні - мають обсяг від 20 -150 літрів;
Великі - мають ємність до 1000 літрів.

Газові водонагрівачі

Цей тип є проточним. Простіше їх називають газові колонки. Вони дозволяють швидко і легко зігрівати багато води. Цей прилад дуже невибагливий у використанні. Раніше колонки випускали з ручним керуванням, це були громіздкі і непривабливі на вигляд агрегати. Апарат має сучасний стильний вигляд і обладнаний автоматикою. При відкритті крана колонка сама включиться і піде гаряча вода. При закритті крана колонка автоматично відключається. Цей вид приладу добре використовувати там, де є газові мережі, однак для її якісної роботи слід встановлювати димохід. Її можна використовувати в квартирі розташованої до шостого поверху. Система автоматики підтримує задану температуру і в разі витоку газу або перегріву прилад автоматично відключається і на дисплеї з'явиться інформація про неполадки.

В даний час дуже популярна колонка, виконана в підлоговому варіанті, що поєднує в собі перевагу газової колонки та електричного накопичувального водонагрівача. Газове обладнання вимагає установки фахівцями високої кваліфікації і дотримання правил монтажу даного типу обладнання.

До водонагрівальних приладів відносяться котли, виконані в підлоговому і настінному варіанті, мають два контури (двоконтурні котли), що працюють на газу, твердому або рідкому паливі. Вони мають два нагрівальних блоку, що називаються контурами. Один контур використовується для нагріву води, що вимагається для господарських потреб. Другий контур використовується для системи опалення будівлі або приміщення. Щоб котел ні дуже потужним, в ньому робиться система, яка дозволяє використовувати більшу частину потужності для однієї мети. Як правило, це нагрівання води, що вимагається для господарських потреб. Так в літній час при роботі котел гріє лише воду в системі водопостачання. Вода в системі опалення нагрівається тільки в міру потреби. Двоконтурний котел виробляють в настінному і підлоговому варіанті виконання.


Подписка на новости: