04. Інсталяції


04. Інсталяції

Як вибрати інсталяцію для унітазу

Інсталяція - це металева конструкція для закріплення на ній підвісного унітазу. Вона служить не тільки для кріплення на ній сантехніки, але і дозволяє приховати труби і шланги підведення за декоративними панелями, які так само монтуються на інсталяцію. В результаті заходячи в туалет, ви бачите тільки сам унітаз і кнопку змиву, і це чудово виглядає в приміщеннях з ексклюзивним дизайном, де кожна випирає зі стіни труба виглядає як шрам на обличчі вашого санвузла.

Вибираючи інсталяцію, слід визначитися з її типом і мати уявлення про те, які варіанти доступні на сучасному ринку сантехніки.

Типи інсталяцій

Кожен виробник інсталяцій в більшості випадків виготовляє два види таких виробів:

 • блокові;
 • рамні.

Кожна з них має свої переваги і недоліки, а іноді трапляється так, що в певній ситуації можливе використання лише одного з цих варіантів і виключається установка іншого.

Блокова конструкція

Блокові конструкції кращі при установці унітазу, за яким знаходиться капітальна стіна, яка згодом буде прихована декоративними панелями.

Більш поширеними є конструкції рамного типу, які вважаються набагато більш міцними і надійними. Це обумовлено тим, що на відміну від блокових ці інсталяції кріпляться не тільки до стіни, але і до підлоги.

Таким чином, якщо позаду унітазу що не несе стіна, а тонка перегородка - допустимо використання тільки рамної інсталяції.

Ще одна перевага цієї системи - великий вибір модифікацій і видів, на які можна встановлювати сантехніку не тільки різних розмірів, але і видів (наприклад, закріпити на одній конструкції унітаз і біде).

У разі наявності капітальної стіни найпростіше було б встановити недорогу блочну інсталяцію, але крім того, що вона не така надійна, як рамна, вона має і ще один нюанс. Знаючи, що блокова конструкція не кріпиться до підлоги, деякі «умільці» намертво замуровують систему цементом або навіть обкладають цеглою, а потім ще і закладають всі це панелями.

У разі прориву старих труб такі цегляні кладки доведеться довго розбивати, щоб усунути витік, але найгірше те, що ви можете навіть не знати про неї, поки про це не повідомлять сусіди знизу, так вода з більшою ймовірністю піде вниз між перекриттями, ніж просочиться крізь цемент.

Рамна конструкція

Установка підвісного унітазу на рамної інсталяції також дозволяє відійти від традиційних рішень і встановити унітаз не біля стіни, а в кутку приміщення.

Таке кутове розміщення дуже подобається тим, у кого санвузол - суміщений, так як подібне розташування унітаза дозволяє домогтися ергономічності за рахунок використання незайнятих в більшості випадках кутів.

Встановити блочну інсталяцію в кут не вийде, хоча при бажанні можна самостійно модифікувати таку систему і «загнати» її в кут, але чи варто витрачати на це час і ресурси?

Виключно для унітазів і універсальні

Будь-яка інсталяція для унітазу може відноситься до одного з двох типів за призначенням:

 1. Універсальна інсталяція - може використовуватися не тільки для кріплення унітазу: на неї можна встановити біде, умивальник і навіть пісуар. Це більш дорогі системи.
 2. Інсталяції для унітазів - вони призначені виключно для одного виду сантехніки, більш того - такі системи можуть не мати можливості регулювання по висоті і ширині, тому при покупці такого пристрою слід обов'язково переконатися в тому, що унітаз, який у вас вже є або ж буде куплений під інсталяцію, до неї підійде.

Кнопка змиву в інсталяції

 

Підвісні унітази на відміну від підлогових оснащуються додатковою кнопкою змиву, яка не вбудовується в бачок, а встановлюється в декоративну панель, що закриває інсталяцію.

Такі кнопки можу мати різні додаткові функції, як то:

 • кнопки з подвійним режимом для більш економічної витрати води;
 • кнопки з функцією зупинки змиву в будь-який момент;
 • пристрої, оснащені інфрачервоними датчиками і виробляють змив тоді, коли людина віддаляється від унітазу.

Також кнопки можуть бути виконані з різних матеріалів практично будь-якого кольору і розміру, тому при виборі цього пристрою потрібно керуватися особистими уподобаннями, фінансовими можливостями і особливостями інтер'єру, в який така кнопка-панель вдало впишеться.

Але завжди необхідно перевіряти, чи підійде конкретна модель кнопки до певної інсталяції. Рідко, але все ж зустрічаються ситуації, коли на інсталяції не передбачені кріплення для деяких моделей кнопок, або ж ці кріплення не універсальні і можуть використовуватися тільки для обмеженого ряду кнопок.

Розміри

Розміри і габарити інсталяцій бувають різними, і вибирати доведеться не тільки виходячи з розмірів санвузла, а й орієнтуючись на розташування системи.

У зв'язку з цим вибір варто робити при обліку таких особливостей:

 1. Якщо установка інсталяції планується біля стіни, на якій немає ніяких шафок або іншої сантехніки - розміри інсталяції не критичні.
 2. Іноді стіна, на якій монтується інсталяція, може мати вікно або якісь комунікації, що проходять як раз по стінах. В цьому випадку інсталяція повинна бути невисокою - блокові системи завжди більш громіздкі і габаритні, тому оптимальним варіантом буде рамна інсталяція: найнижчі моделі досягають у висоту 50-55 сантиметрів.
 3. У громадських місцях сантехніка нерідко встановлюється з обох боків перегородки, яка служить роздільником. Яскравий тому приклад - умивальники в військових частинах. Звичайно, в торгових центрах, офісних туалетах і інших місцях, де часто буває велика кількість людей, таке не зустрічається, але все ж іноді потрібно встановити по обидва боки перегородки різну сантехніку. В цьому випадку використовуються об'ємні системи, які будуть більше стандартних по глибині.

Якщо ви плануєте встановлювати інсталяцію в нішу - не варто спочатку готувати її і робити обробку, і тільки потім шукати в магазинах сантехніки підходить за габаритами інсталяцію. В ідеалі варто розглянути кілька моделей різних розмірів, серед них визначити ту, яка підійде вам за ціною та габаритам, і вже під неї робити нішу.

Рекомендації по вибору

За статистикою багато в першу чергу оцінюють не характеристики купується вироби, а роблять вибір на користь відомого і зарекомендував себе виробника.

Наприклад, будь-яка інсталяція geberit завжди буде популярніше якихось недорогих аналогів від маловідомих компаній, але з іншого боку вартість не завжди є показником якості.

Але це не означає, що марка не має значення, тому при виборі насамперед звертайте увагу на такі фірми:

 • Geberit 
 • Grohe
 • Roca
 • Alcaplast
 • Qtap
 • Azzurra
 • Viega 
 • Cersanit 
 • Ideal 
 • Tece 
 • Vitra 

У будь-якому випадку, одного відомого назви недостатньо: на будь-якому виробництві може статися випуск бракованої партії, або ж інсталяція може проводитися з свідомо неякісних матеріалів, тому слід самостійно досліджувати виріб, помацати його і перевірити на міцність, щоб приховані недоліки не виявилися вже в процесі експлуатації.

Найголовніше - розглянути поверхню рам і балок, з яких складається конструкція. На них не повинно бути дефектів або слідів корозії, самі рами не повинні мати порушень геометричної форми, а якщо ви спробуєте натиснути на балку вагою свого тіла - вона не повинна прогинатися.

Не зайвим буде попросити у продавця сертифікат, який додається до такої продукції: це є додатковою гарантією того, що ви купуєте якісний виріб, а не контрафакт. Але навіть при наявності такої супровідної документації краще відмовитися від інсталяцій, вироблених в Китаї, так як судячи з великої кількості негативних відгуків споживачів, ці системи служать недовго, і навіть низька вартість не може служити цьому виправданням.

У той же час якщо хочеться заощадити - зверніть увагу на російських виробників, інсталяції яких коштують дешевше німецьких чи італійських, але при цьому характеризуються як надійні і якісні вироби.

Очевидно, що дати однозначну відповідь на питання, яка система інсталяції для унітазу краще - неможливо. Все залежить від сукупності обставин і особливостей унітазу і санвузла. Але ви можете доповнити цей матеріал своїми порадами та рекомендаціями, використовуючи форму додавання коментарів нижче - можливо, це допоможе іншим читачам зробити правильний вибір.


Подписка на новости: