01. Змішувачі


01. Змішувачі

Як вибрати змішувач?

У магазинах сьогодні можна зустріти кілька видів змішувачів: однозахватние (з однією ручкою), двухзахватние (з двома ручками), безконтактні і термостатичні змішувачі. Перші і другі найбільш затребувані. Однозахватних змішувач легко включити одним рухом руки, він не боїться намилених або брудних рук. Головне достоїнство двухзахватние змішувача - можливість більш точно налаштовувати потрібну температуру і силу потоку води.

Вибір виду змішувача безпосередньо залежить від того, куди він буде встановлюватися:

  • змішувач на кухонну мийку
  • змішувач на умивальник
  • змішувач на ванну
  • змішувач на душ
  • змішувач для біде

Та інші якісні змішувачі. Крім того, тут не існує строгих правил, при покупці кожен буде орієнтуватися на свої звички, інтер'єр ванної кімнати і свій смак.

 

Перше, на що слід звернути увагу, - це матеріал корпусу:

Змішувачі з латуні мають високу корозійну стійкість і міцність. Розпізнати цей матеріал досить просто - корпус латунного змішувача важкий і важкий.
Змішувачі на основі цинкового сплаву приблизно вдвічі легше латунних аналогів. Ціна на такі змішувачі, як правило, нижче, але і прослужити вони зможуть не більше року - цинковий сплав дуже крихкий і не здатний витримати різкого перепаду температур, а вони в нашій країні не рідкість. Змішувачі з цинкових сплавів в народі називають "Силумінові змішувачі", але це не зовсім вірно. Таких змішувачів не існує. Те, що називають силуміном, насправді є цинковим сплавом. Як відомо, цинкові змішувачі, взаємодіючи з хлорованою водою, виділяють хлорид цинку, який згубний для здоров'я людини.

Змішувачі з нержавіючої сталі дуже міцні, стійкі до корозії. Їх можна чистити будь-якими хімічними засобами і губками різної твердості - покриття змішувача збереже первісний вигляд і не пошкодиться. Оскільки нержавіюча сталь не піддається литтю, змішувачі з неї не відрізняються різноманітністю форм. І це, мабуть, їх головний недолік.

 

Другий ключовий момент - спосіб підключення або установки змішувача.

Залежно від того, як і куди буде встановлюватися змішувач, слід вибирати тип установки: горизонтальний, вертикальний або вбудований.

Горизонтальний тип установки

Вертикальний тип установки

 

При будь-якому з них важливо, щоб гнучка підводка для придбаного змішувача була міцна, стійка до корозії, а її внутрішній шланг був зроблений з безпечної для здоров'я харчової гуми. Перед покупкою потрібно переконатися, що внутрішнє різьблення гайки підводки підходить до російських водопровідних труб. Стандартний діаметр водопровідних труб в РФ - ½ дюйма. Європейські виробники випускають підводки з гайкою діаметром в ⅜ дюйма. Якщо ви вибрали правильну підводку, то вам не доведеться купувати перехідник.

Важливу роль відіграє показник зручності. Габарити змішувача повинні поєднуватися з розмірами раковини або миття. Однак думати, що невеликий змішувач розрахований тільки на умивальник скромних розмірів - оману. Розміри змішувача сьогодні не визначають комфорт при його використанні. Важливі тільки його пропорції, довжина виливу і кут нахилу аератора. Крім того, ви можете налаштувати потік води так, як вам зручно, якщо ваш змішувач оснащений поворотним аератором.

Для багатьох визначальним фактором може стати і рівень шуму роботи змішувача. Домогтися тихої роботи пристрою дозволяють якісні комплектуючі, а також використання сучасного обладнання та технологій виробництва.

Серйозну перевагу буде у змішувача з обмежувачем витоку води - спеціальним аератором. Така модель буде економити воду, а значить, і ваші витрати на комунальні платежі. Аератори в змішувачах Qtap, Lidz, Hansgrohe, Potato, Grohe та Bianchi допомагають скоротити витрату води до 30%.

 

Термін експлуатації якісного змішувача

На термін служби змішувача впливають, перш за все, міцність його корпусу і надійність прихованих механізмів.

Довговічні і безпечні для здоров'я корпусу виготовляються з первинної латуні. Це міцний сплав здатний витримати потужні температурні перепади і гідроудари. Крім того, завдяки своїй монолітності такий корпус виключає будь-які протікання.

Головні приховані механізми однозахватних змішувачів - картриджі, що змішують воду. З їх допомогою можна точно відрегулювати температуру і натиск води. Керамічні диски в картриджі виготовлені зі спеціального матеріалу - корунду, третього по твердості і міцності матеріалу в світі, тому брудна вода їм не страшна. У двухзахватние змішувачів головний механізм - це кран-букса. Керамічна кран-букса має керамічні пластини, такі ж, як в картриджі. Її відкривання і закривання відбувається при повороті до 180 °. Гумова кран-букса більш звична, але менш зручна - щоб повністю перевести її у відкрите положення, доведеться виконати майже три оберти. Крім того, періодичної заміни вимагає гумова прокладка, встановлена ​​на кінці кран-букси.
Якість прихованих механізмів змішувача неможливо перевірити прямо в магазині, тому при покупці варто звертати увагу на термін гарантії від виробника - чим він більший, тим надійніше товар.

 

 

 


Подписка на новости: