Какой теплый пол выбрать и соответственно купить и смонтировать?

На дворі 21 століття. Сучасний ремонт - це не тільки краса і затишок. Ні, зрозумійте нас правильно, Ваша квартира обов'язково повинна бути красивою. Але крім цього, вона повинна бути ще й зручною і функціональною. Тому в цій статті ми поговоримо про такий елемент функціонального ремонту, як теплі підлоги.
У нашій країні тема обігріву та опалення коштує особливо актуально. Вважаємо, що пояснювати чому це так, не варто.

Та й взагалі - приходиш додому, знімаєш взуття, і тебе зустрічає не холодна плитка, а теплий і прогрітий підлогу. І з діточками можна спокійно пограти на підлозі, і босяком походити. Загалом, теплі підлоги - виключно приємна штука. Припустимо, що Ви вже вирішили її придбати. І тут виникає питання - а як вибрати тепла підлога для будинку або квартири? У цій статті ми постараємося розповісти про основні види цього корисного винаходу і яким чином вибрати саме те, що потрібно Вам.

Насправді, все теплі підлоги можна умовно розділити на 4 основних типи:

Працює від центрального водопостачання. За принципом роботи являє собою систему труб, по яких проходить гаряча вода.

Конструкція виконана у вигляді спеціального електричного кабелю. Як правило, укладається в чорнову підлогу, безпосередньо в стяжку.

За великим рахунком, це той же самий нагрівальний кабель (найчастіше меншої товщини, ніж просто кабель), тільки закріплений на спеціальній монтажній сітці.

Являє собою тонку плівку, з одного боку якої розташовуються нагрівальні елементи. Інфрачервона тепла підлога укладається безпосередньо під фінішне покриття.

Але який тепла підлога вибрати під плитку або під ламінат? Отже, тепер давайте розберемо кожен тип окремо.

Водяна тепла підлога

Вся система працює таким чином. Безпосередньо в стяжку Ви укладаєте систему труб по всій площі приміщення. При цьому, самі труби розташовуються безпосередньо в бетонному стягуванні. В якості теплоносія використовується вода. Причому джерелом води може бути система центрального водопостачання.

Плюси водяної теплої підлоги:

  • Доступність витратних матеріалів. Такий вид обігріву підлог є найдоступнішим з точки зору монтажу. За великим рахунком, основні витрати - це труби і насос. При цьому, в ряді випадків можна обійтися і без насоса.
  • Доступність теплоносія. Вода, сама по собі, є дешевшим варіантом в порівнянні з аналогічними енергоносіями, в першу чергу, в порівнянні з електрикою.
  • Довговічність. Навіть можна сказати вічність. Звичайно, при правильному монтажі.

Якщо ми говоримо про мінуси, то, мабуть, найголовнішим з них є неможливість використовувати водяну теплу підлогу в звичайній міській квартирі. Це пов'язано і з безпекою (оскільки водяна підлога знаходиться в стяжку, в разі протікання отримати швидкий і безболісний доступ до труб не надається можливим. Крім цього, при організації такого статі в своїй квартирі Ви, швидше за все, створите проблеми з опаленням у своїх сусідів. пов'язано це з тим, що вода з центральної системи опалення, проходячи через Ваш пол, буде остигати і повертатися холодної.

Інфрачервона тепла підлога (плівкова підлога)

Являє собою тонку плівку, виготовлену в двох виконаннях: або з вуглецевим нагрівальним елементом, або з біметалічним. Для побуту більш поширений перший варіант - як нагрівальний елемент використовується карбонове волокно.

Плюси і мінуси інфрачервоного плівкового полу

Плюсів у такого виду полу досить багато:

  • Товщина. Як правило, не більше 0,5 мм. Такі показники дозволяють укладати підлогу під будь-яке фінішне покриття. Ніяка стяжка не потрібно1.
  • Такі підлоги не сушать повітря2.
  • Низька інерційність. Ефект від спрацювання буде відчуватися майже одразу після включення3.

Але є і недоліки. Тут, напевно, треба сказати про підвищену пильність при монтажі - плівка і сполучні елементи досить «ніжні», тому важливо все робити дуже акуратно і обов'язково перевіряти працездатність за підсумками монтажу. Крім цього, високий ризик пошкодити підлогу при монтажі фінішного покриття.

Плівковий підлогу можна укладати під стаціонарні об'єкти і меблі.
Одним словом, рішення хоч і примхливе у використанні, досить ефективне. Тепер розберемося, який краще вибрати електричний тепла підлога?

Електричний нагрівальний кабель

Такий варіант не потрапляє ні під які заборони і користується великою популярністю як в квартирах, так і в будинках. Механіка роботи теплої підлоги на основі нагрівального кабелю дуже проста. Ви закладаєте кабель в стяжку (деякі моделі можна укладати і під плитку) - через кабель йде електрику - кабель перетворює електричну енергію в теплову. Для того, щоб ефективно управляти ступенем нагрівання, Вам достатньо купити терморегулятор (або, як його ще називають, термостат). Таке рішення є довговічним і надійним.

Деякі відносять до мінусів електромагнітне випромінювання. Але потрібно відразу зазначити, що всі теплі підлоги кращих виробників, які є у продажу, відповідають всім можливим нормативам.
Мабуть, основні недоліки нагрівального кабелю лежать в області монтажу.

  • Майже весь електричний кабель монтується в стяжку. Значить, укладати його потрібно строго на певному етапі монтажу, до того ж збільшуються терміни. І після заливки стяжки зробити що-небудь з теплою підлогою вже не можна.
  • Сам монтаж кабелю можна назвати відносно складним. Потрібно чітко дотримуватися крок укладання, коректно фіксувати кабель і враховувати всі нюанси, пов'язані з монтажем.

Особливістю укладання кабелю в стяжку є тепловіддача. З одного боку, при такому варіанті тепло зберігається довше. Але, в той же час, швидкість первинного нагріву значно нижче, ніж при укладання кабелю під фінішне покриття.

Електричний нагрівальний мат

Мабуть, один з найпопулярніших варіантів теплої підлоги на даний момент. Як ми вже і говорили, це той же самий кабель, що гріє, тільки закріплений на спеціальній монтажній сітці. Монтувати таку підлогу - одне задоволення. За Вас вже розрахований оптимальний крок, кабель зафіксований на сітці. Ви просто розкочуєте рулон - і справа в капелюсі! (Звичайно, ми трошки перебільшуємо, дійсно потрібно дотримуватися технологію укладання - про це буде окрема стаття. Але в загальному і цілому, монтаж, правда, вкрай простий).
Ще однією перевагою нагрівальних матів є товщина - як правило, вона не перевищує 3 мм.
Якщо ми говоримо про недоліки, ти ми б відзначили основний з них - відсутність гнучкості. Вся справа в в тому, що нагрівальний мат ніяк не можна різати (мається на увазі сам кабель). Також фіксована ширина смуги - як правило, це 50 см. Отже, повноцінна і комфортна укладання нагрівального мату можливо в правильних геометричних приміщеннях.
Дуже важливо чітко підібрати площа нагрівального мату - якщо Ви сильно помилитеся в більшу або меншу сторони, це викличе складнощі при монтажі.

Як вибрати електричну теплу підлогу?

Припустимо, ви все-таки вирішили купити електричний тепла підлога. Виникає питання, що вибрати. Насправді, нічого складного немає. У кожного нагрівального мату або кабелю є кілька ключових характеристик.

Товщина кабелю

Цей фактор залежить, в першу чергу, від укладання підлоги. Якщо підлога монтується в стяжку, даний показник не такий критичний. Якщо ж кабель необхідно укласти поверх статі, безпосередньо під фінішне покриття - варто розглядати варіанти з невеликою товщиною. Як правило електричний кабель, який укладається в плитку, виготовляється товщиною близько 5-6 мм. А нагрівальні мати і кабелі, призначені для укладання під покриття, як правило, виконані товщиною близько 3 мм.

Якщо мова йде про плівковий підлогу - як правило, товщина не перевищує 0,5 мм.

Потужність на 1 квадратний метр

Даний показник залежить від того, як і де буде використовуватися тепла підлога. При підборі потужності ми радимо відштовхуватися від наступних розрахунків. Якщо мова не йде про підтримку спільної температури в приміщенні і в першу чергу підлогу розрахований на комфортне переміщення - купуйте теплий мат з показником 100-120 Вт / м. Це дозволить Вам заощадити як на ціні самого мату, так і на рахунках за електрику. У той же час цієї потужності вистачить для того, щоб забезпечити комфортну температуру підлоги в сухому приміщенні.

Якщо мова йде про вологі приміщення, ми рекомендуємо розглядати лінійки з потужністю 120-150 Вт / м. У разі, якщо на нагрівальний мат покладаються великі надії і ви хочете опалювати приміщення за рахунок теплої підлоги - розглядайте варіанти потужністю від 160 Ватт на 1 квадратний метр нагрівального мату.

Площа

Якщо ви вирішили купити нагрівальний мат, то мова йде про фіксовану площу. Звичайно, можна її трохи варіювати, шляхом надрізання самої сітки і зміни кроку, але робити це не дуже рекомендується.

Стандартна ширина мата - 50 см. Ширина плівкового (ІК) статі - 50, 80 і 100 см.
Якщо ми говоримо про кабель, то Ви можете вибирати крок, але, знову ж таки, в певному діапазоні. покладіть кабель занадто часто - буде перегрів і система може вийти з ладу. Покладіть занадто рідко - у Вас утворюються «холодні острівці». Якщо покладіть кабель десь часто, а де то рідко - отримаєте домашню доріжку Кнейпа :)

Крім жартів, при виборі потужності важливо також враховувати тип підлогового покриття. Так, наприклад, якщо ви вибрали ІК тепла підлога, то для таких підлогових покриттів, як лінолеум, пакет і ламінат, рекомендується встановлювати плівковий підлогу з потужністю до 120 Ватт на 1 квадратний метр.

Загальна потужність

Це теж важливий показник. Важливо підібрати таку підлогу, щоб у Вас потім не вибивало весь час автомати. Тому його потрібно планувати, виходячи з тієї потужності, яка виділяється на Вашу квартиру.

Кількість жил

Дана характеристика, в першу чергу, впливає на простоту укладання. Якщо мова йде про двожильний кабель, то в цьому випадку монтаж сильно спрощується. ви просто викладаєте мат або кабель, як це необхідно. Якщо чи ж Ви використовуєте однодольних конструкцію - Вам необхідно викладати кабель / мат таким чином, щоб в результаті початок і кінці виявилися в одному місці (де буде встановлюватися термостат). Глобально, все просто - одножильний кабель / мат дешевше, двожильний - зручніше.

Переважна частина кабелю для теплої підлоги - екранована.

Як підібрати оптимальний підлогу під Ваші задачі?

Давайте розберемо все на прикладі. У нас є кухня правильної прямокутної форми. Ми хочемо, щоб там було тепло, але обігрівати теплою підлогою саму кухню не збираємося. Що вибрати? В такому випадку ми б рекомендували гріє мат потужністю 120 Вт на 1 квадратний метр. Далі залишається тільки вибрати потрібну довжину - як правило, для кухні вибирають мати площею 6-9 квадратних метрів.

Візьмемо інший варіант. Ванна кімната розміром 8 квадратних метрів, в якій встановлено санвузол, душова і біде. Швидше за все, оптимальним рішенням в даному випадку буде нагрівальний кабель, площею 5-6 квадратних метра. За потужністю 120-140 Ватт на 1 кв.м. - в приміщенні багато об'єктів, площа нагріву буде "ламаної" і в даному випадку всі переваги, що гріє мату загубляться.

Ремонт вже зроблений, але з'явилося бажання оновити підлогу, перефарбувати стіни. Тобто тільки косметика. В такому випадку плівковий підлогу - відмінне рішення. Пол вже вирівняний, заливати нічого не потрібно.

Якщо ми говоримо про заміський будинок - то тут вже можна розглянути варіант водяного теплої підлоги.

Крім самого теплого статі важливо не забути купити терморегулятор - пристрій, за допомогою якого Ви зможете управляти температурою Вашої підлоги. Залежно від моделі буде відрізнятися і функціонал. Але це вже зовсім інша історія :)

Дуже сподіваємося, що нам вдалося пролити світло на те, як вибрати тепла підлога і на що потрібно звертати увагу. У нашому інтернет-магазині представлені як гріють мати, так і нагрівальні кабелі і плівкові підлоги. Вибирайте те, що потрібно Вам.

 
Комментарии

Captcha


Подписка на новости: