Какой радиатор выбрать? Все плюсы и минусы

Одним з нагальних питань, що хвилюють всіх без винятку людей, є питання забезпечення теплом місця, де ми живемо. Адже ніякої інтер'єр, навіть найвишуканіший, не зможе створити нам комфорт і затишок, якщо не вирішено питання з обігрівом.

Мабуть, сьогодні немає жодного житла, в яке неможливо встановити радіатори будь-то будинку з центральною опалювальною системою, квартири, або приватний особняк. Тут-то і постає питання: який радіатор опалення вибрати?

Сьогодні на ринку представлено безліч різноманітних моделей. Вирішити самостійно, яку батарею опалення купити, за якими критеріями її відбирати, як підібрати радіатор, який би і служив не один рік, і тепловіддача батареї була високою, часом не просто.

У цій статті ми постаралися максимально зрозуміло відповісти на наступні питання

 • які мінуси і плюси є у радіаторів різних видів;
 • у яких батарей тепловіддача краще (найбільша тепловіддача);
 • які радіатори опалення найнадійніші.

Ми впевнені, що прочитавши цю статтю ви зможете самостійно визначитися з відповіддю на питання, який радіатор опалення кращий саме для вашого будинку, квартири або дачі. А якщо не зможете, запитайте у наших фахівців! Ми вам обов'язково допоможемо.

Критерії вибору опалювального радіатора

 • Дизайн - всупереч логіці, найчастіше перше, на що звертається увага, це зовнішній вигляд радіатора. Можна, звичайно, знайти пояснення такому підходу: навіщо ж тоді міняти старі, незграбні, величезні чавунні батареї?
 • Ціна - для багатьох цей параметр вирішальний. Навіщо платити більше, якщо можна заощадити.
 • Тепловіддача - найважливіша характеристика радіатора для фахівців. Адже саме тепловіддача впливає на ефективність обігріву приміщення. Тому добре, якщо цей показник максимально високий. Приблизний орієнтир - 100-150 Вт тепловіддачі на 1 кв.м. опалювального приміщення.
 • Надійність і довговічність - в наших централізованих системах опалення є неприємні особливості - нестабільність тиску і сильна забрудненість води-теплоносія. Це може привести до так званим гідравлічних ударів і корозії. Тому бажано вибирати модель радіатора з антикорозійним покриттям. Врахуйте, що тиск в системі опалення багатоповерхівок 9-10 атмосфер, а в індивідуальних котелень - до 6 атмосфер. Так що надійність і довговічність опалювального приладу визначається, в першу чергу, цим показником.
 • Розмір - впливає на загальний зовнішній приміщення. Розмір залежить від площі приміщення, що обігрівається, призначення радіатора: для будинку, офісу, нежитлових приміщень.
 • Маса - радіатор треба не тільки купити, але і довезти за призначенням, змонтувати і встановити.

Алюмінієві опалювальні радіатори: характеристики, плюси і мінуси

Алюмінієвий радіатор - це опалювальний прилад, виготовлений з алюмінієвого сплаву спеціального призначення, що володіє високою тепловіддачею

На сьогоднішній день алюмінієві радіатори самі затребуваний серед приладів опалення. Хоча вони з'явилися зовсім недавно, в 80-х роках минулого століття, в сучасному світі визнані найефективнішими для обігріву приміщень.

То який же алюмінієвий радіатор вибрати? Перейдемо до плюсів і мінусів алюмінієвих радіаторів!

Плюси алюмінієвих батарей:

 • невеликі розміри;
 • легкість;
 • високий робочий тиск;
 • низька ціна;
 • хороша тепловіддача, завдяки наявності великої кількості ребер, велика площа яких сприяє гарному обігріву.

Недоліки алюмінієвих радіаторів:

 • схильність до корозії.

Корозія особливо прискорюється, якщо виникає контакт двох різнорідних металів або в опалювальній мережі виникають блукаючі струми. Те ж може відбуватися, якщо порушити цілісність оксидної плівки, якою вони покриті.

Як бачите недоліків зовсім не багато.

Ми розібралися з плюсами і мінусами алюмінієвих радіаторів, але вам слід знати, що вони бувають цільними і секційними:

 • Цілісні алюмінієві радіатори виготовлені з профілів, з'єднаних між собою зварюванням. Оскільки в них відсутні міжсекційні прокладки, вони міцні, надійні і довговічні. Але з огляду на нерозбірні їх конструкції, такі прилади не можна нарощувати в процесі експлуатації;
 • Секційні алюмінієві радіатори складаються із сполучених між собою секцій. Це дає можливість нарощувати радіатор або замінювати пошкоджену секцію. Однак, присутність міжсекційних з'єднань може позначитися на їх надійності і довговічності.

Звичайно ж, як і будь-який прилад, радіатори опалення мають плюси і мінуси, але якщо їх покласти на шальки терезів, позитивних якостей набагато більше. Дотримуючись всіх необхідних заходів при роботі з радіаторами, вони довгі роки будуть залишатися вашими незамінними помічниками в створенні тепла і затишку в домі.

Інформація про алюмінієвих радіаторах буде неповною без ознайомлення з виробниками.

Кращі виробники алюмінієвих радіаторів опалення - європейські, якщо порівнювати з китайськими. Однією з найбільш добре зарекомендували себе торгових марок є італійські радіатори Global. Звичайно ж, ціни на радіатори цієї марки в півтора, а то і в два рази вище, ніж на радіатори, виробники яких, знаходяться в Китаї.

Серед лідерів по виготовленню радіаторів можна назвати італійські марки Sira, Ferroli, китайську HeatLine , Thermo Alliance  (країна-виробник Китай з Українською участю), а також Brenta , Diamonds , Eco , Titan , Vulkan.

На нашому сайті servisgaz.com.ua завжди можна купити якісні та недорогі алюмінієві радіатори опалення.

Чавунні опалювальні радіатори: характеристики, плюси і мінуси

Чавунний радіатор - це найдешевший і всім відомий варіант опалювальних систем. Незважаючи на різноманітність опалювального обладнання, теплообмінники з чавуну вже понад століття були і залишаються затребуваними. Якщо раніше, при визначенні плюсів і мінусів чавунних радіаторів відразу ж впадала в очі їх непримітна, проста форма, то тепер мова можна вести про різноманітні декорованих варіантах, що мають гарний і стильний зовнішній вигляд.

До недоліків, перш за все, слід віднести досить стару технологію, теплову інерційність і недостатньо швидкий прогрів приміщення, в якому вони встановлені. Ще одним мінусом можна вважати їх достатньо велику вагу.
Але якщо уважніше придивитися до названих недоліків, можна виявити, що вони одночасно є і гідністю обладнання. Візьмемо, наприклад, інерційність. Завдяки їй, перепади температури в приміщенні згладжуються після виключення опалювальної системи, тому сучасні чавунні радіатори здатні дуже довго утримувати тепло. Також тривалість їхнього терміну служби не порівнянна з будь-якими іншими видами виробів.

Якщо говорити про основні різновиди цього типу виробів, слід виділити два їх види - секційні і трубчасті

 • Більш затребуваними є трубчасті чавунні батареї нерозбірні. Їх тепловіддача безпосередньо залежить від розміру секцій і їх кількості. Зазвичай таких секцій сім, і вони з'єднані в батарею. Щоб збільшити тепловіддачу, в секції поміщають ребра;
 • Секційні батареї теж залишаються досить популярними, тим більше, що дизайн їх значно покращився і вони можуть прекрасно вписується в будь-який інтер'єр.

Відповісти на питання, як вибрати чавунний радіатор, допоможе наступна інформація

 • По-перше, якщо у вас в приміщенні передбачена природна циркуляція води, кращий варіант для вас - чавун;
 • По-друге, якщо ви хочете, щоб тепло довго зберігалося після виключення опалювальної системи, чавунним моделям рівних немає;
 • По-третє, якщо ваша опалювальна система працює не на газу, а на якомусь іншому виді палива, бажано віддати перевагу перевіреним часом приладів з чавуну.

Сьогодні ринок теплотехнічного обладнання пропонує широкий асортимент чавунних радіаторів від різних виробників. На чому ж зупинити свій вибір?

Кращі виробники чавунних радіаторів

 • Німецька компанія Guratec, одна з провідних в Європі;
 • Незмінний інтерес викликають у споживачів чавунні радіатори торгової марки Konner, виготовлені китайськими виробниками;
 • Серед вітчизняних виробників можна виділити компанію Луганський ливарно-механічний завод, Україна, також виробляє високоякісні чавунні радіатори.

Біметалічні опалювальні радіатори: характеристики, плюси і мінуси

Біметалічний радіатор - це опалювальний прилад, який представляє собою сплав алюмінію і сталі

Основою конструкції таких приладів є сталевий «скелет», зварений з вертикально і горизонтально розташованих труб. Горизонтальні труби називаються нижнім і верхнім колекторами. Потім ця заготовка вставляється в спеціальну форму і заливається розплавленим алюмінієм. Ось це і є технологія, що дозволяє отримати секцію, зовні дуже схожу на алюмінієву. Тепловіддача в даному випадку дуже висока.

Варто виділити такі види для установки в житлових приміщеннях: полнобіметалліческіе і неполнобіметалліческіе.

Деякі виробники біметалевих радіаторів виготовляють так звані неполнобіметалліческіе батареї, у яких стрижень виконується частково з алюмінію, а не повністю зі сталі. При цьому з'являється побоювання, що алюміній буде вступати в контакт з водою. Тому, якщо перед вами постало питання, які біметалічні батареї вибрати, купуйте полнобіметалліческіе. Саме можливість такого контакту ставить під сумнів прекрасні характеристики біметалевих приладів.

Які ж переваги і недоліки цього виду виробів слід враховувати, якщо ви вирішили встановити у себе саме їх?

З одного боку, біметалічні радіатори гідності мають такі, які дозволяють їм витримувати робочий тиск в 30 атмосфер. З іншого боку, ви купуєте вироби, недоліки яких полягають в їх високої стоімості.К достоїнств можна віднести високу стійкість до впливу хімічних речовин і, як наслідок цього, довговічність. Також плюсом таких батарей є їх оптимальні розміри. Недолік же прихований в самій конструкції. Згодом може статися порушення зв'язку між двома металами, що спричинить за собою поступове руйнування конструкціі.Чтоби правильно визначити, як вибрати біметалічні радіатори, уважно вивчіть їх характеристики і порадьтеся з нашими спеціалістамі.Еслі ви прийняли рішення встановити в будинку саме такого виду батареї, подивіться , хто є їх виробником. Згідно зі статистикою, близько 80% виробів ввезено в нашу країну з Китаю, і про їхню якість говорити не доводиться. Кращими виробниками сьогодні вважаються Італія (Alurad, LEONARDO, Global, Sira), Україна (Mirado, Альтермо). Чехія (EXTREME), Туреччина (DJOUL), Словенія (DaVinci), а також якісні радіатори: Atlant , Eco , HeatLine , Palermo , Renaissance , Thermo Alliance , Wisser .

Купити біметалічний радіатор можна на нашому сайті.

Сталеві опалювальні радіатори: характеристики, плюси і мінуси

Сталевий радіатор - це чудове поєднання трьох чинників: теплової потужності, зовнішнього вигляду і ціни, завдяки чому ці прилади досить популярні. Крім того, вони підійдуть під будь-які матеріали, що використовуються при монтажі опалювальної системи.

Сьогодні ринок надає найширший спектр моделей зі сталі. Однак слід враховувати, що кожна з них має свою область застосування, а також певні експлуатаційні властивості і технічні характеристики. Тому, перш ніж зупинити свій вибір на тій чи іншій моделі, необхідно знати і враховувати особливості, які має ваша система опалення, щоб надійність сталевих батарей у вас не викликала сумніву.

Сталеві радіатори бувають трубчастого типу і панельного

1. Робочий тиск, на яке розраховані панельні радіатори - 8-10 атмосфер, тому їх вважають за краще використовувати в будинку або квартирі з індивідуальним опаленням. Вони мають такі переваги, як цікавий своєрідний зовнішній вигляд, що дозволяє їм вписатися в приміщення з будь-яким інтер'єром. У них висока тепловіддача, вони дуже легко монтуються. Їх можна підключати як до двотрубної, так і однотрубної системі опалення. Мають енергозберігаючий режим, який можна регулювати. Недоліки - це, перш за все, слабка опірність гідравлічним ударам, тобто перепадів тиску в опалювальній системі і схильність до корозії. Тому надійність сталевих радіаторів такого типу залишає бажати кращого.

2. До нових видів батарей відносяться сталеві трубчасті радіатори. Їх особливістю є наявність вхідного і вихідного колектора, який з'єднаний цілим рядом трубок. Це більш потужна, в порівнянні з панельної, батарея. Вона витримує тиск в 12 атмосфер, тому її можна використовувати в багатоквартирних будинках; не береться корозії, якщо знаходиться в закритій системі. Поряд з достоїнствами, мають трубчасті сталеві радіатори та недоліки, які полягають в досить високій ціні і схильності корозії, якщо їх використовувати у відкритій системі.

Лідером з виробництва і продажу сталевих радіаторів є Італія (торгова марка Delonghi). Популярні також такі марки, як Elba, Grandini, Warme, Kraft (Туреччина), IMAS (Італія), Kermi (Німеччина), Korado, Purmo (Фінляндія), Vogel & Noot (Австрія), AquaTronic , Bjorne , Daylux.

Панельні радіатори діляться на типи:

Купити сталевий радіатор можна на нашому сайті.

 
Комментарии

Captcha


Подписка на новости: